Jak okleić samochód folią?

Na oklejanie samochodów folią w Polsce decydujemy się naprawdę często i raczej najbliższe lata nie przyniosą tu żadnej zmiany, a jeśli już to samochodów, które są w jakiś sposób oklejone, będzie tylko i wyłącznie więcej. Dla wielu wciąż zagadką pozostaje jednak to, jak okleić taki samochód. Jak się w związku z tym za to zabrać chcąc ochronić swój samochód, zmienić jego kolor czy też nanieść na niego reklamę?

Wizyta u specjalisty

Przede wszystkim nie powinniście zabierać się za to osobiście. Jako że jej koszt nie jest niski, najlepiej jest tutaj postawić na wizytę w specjalnym zakładzie, który w tego typu projektach ma już doświadczenie i zrealizował ich wystarczająco dużo. Wówczas będziecie mieć pewność, że Wasz samochód będzie dobrze oklejony i posłuży Wam wystarczająco długo. Na pewno wcześniej zostanie dokładnie umyty i wyczyszczony, co jest w tym przypadku bardzo istotną kwestią.

Podstawowa lub wylewana

Odnieśmy się tu jeszcze do tego, że chcąc zmienić kolor auta i pokryć folią każdy element naszego pojazdu zdecydować się musimy na folię podstawową i wylewaną. Pierwsza jest nieco grubsza, a co za tym idzie mniej elastyczna. Możemy mieć tu problemy z oklejeniem tym rodzajem powierzchni nieregularnych. Do tego lepiej nadaje się folia wylewana, która jest cieńsza, ale także i delikatniejsza. Tę nanosi się na mokrą powierzchnię, korzystając przy tym z opalarki. Jeśli nie chcecie jej uszkodzić, a co gorsza uszkodzić swojego auta, zlećcie to zadanie specjalistom z zaufanego zakładu.

2 thoughts on “Jak okleić samochód folią?”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *