Jak dbać o samochód oklejony folią?

Czy myśleliście o tym, aby w najbliższej przyszłości zdecydować się na folie samochodowe? Jeśli tak na pewno nie jesteście jedynymi, których zainteresowała ta opcja, bo nie da się ukryć, że jest to trend bardzo popularny. Tym bardziej że obecnie folie do oklejania samochodów mają także ujęcie marketingowe i bardzo często pokrywa się nimi samochody, reklamując przy tym firmę. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak dbać o takie auto i jak pielęgnować taką folię. O czym w związku z tym należy tutaj w pierwszej kolejności pamiętać?

Prosta w użytkowaniu

Wszystkich, którzy mają nieco niepewności, możemy uspokoić, ponieważ folia taka nie jest problematyczna w użytkowaniu. Jeśli już mamy taki produkt przed czymś chronić, to przede wszystkim zbyt intensywnym szorowaniem. Poza tym nie należy jej też narażać na zbyt żrące środki czystości. Istotne jest także to, jak i gdzie myjecie swój samochód. W tym przypadku radzilibyśmy raczej zrezygnować z myjni automatycznych i postawić na ręczne. Bez żadnych obaw możecie takie auto myć myjką ciśnieniową przy wykorzystaniu do tego szamponów czy wosków.

Warunki atmosferyczne

Co istotne folii takiej niestraszne są także i warunki atmosferyczne, w tym słońce czy deszcz. Poza tym zawsze macie świadomość tego, że po zdjęciu takiej folii, lakier Waszego auta pod jej warstwą będzie dokładnie taki sam jak wtedy, kiedy zabieraliście się za jej nakładanie.

Jak więc widzicie, nałożenie folii niezależnie na część czy całość auta nie wiąże się ze specjalnymi wymaganiami dotyczącymi użytkowania i konserwacji.

2 thoughts on “Jak dbać o samochód oklejony folią?”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *