Folie samoprzylepne

Skontaktuj się z Nami!

Potrzebujesz wycenić folie samoprzylepną? 

Szukasz pomocy w swoim projekcie?

Folie samoprzylepne od 0,5 metra szerokości rolki do 5 metrów. Wielobarwne folie do różnorodnych zastosowań. Zadruk, wydruk, wycinanie, oklejanie, czyli wszystko czego potrzebujesz znajdziesz własnie tutaj.

Napisz w ciągu

Minut
Sekund

aby otrzymać szybką wycenę!

Nasze zalety:

Wycinanie

Świadczymy usługi wycinania z folii samoprzylepnej. Potrzebujesz naklejki? Czy może kawałka materiału na wymiar?

Expresowa dostawa

Błyskawiczna dostawa do 24 h od złożenia zamówienia! Posiadamy również własny transport! Nie musisz martwić się nawet wielkogabarytową dostawą.

Paleta kolorystyczna

W swojej ofercie posiadamy folie samoprzylepne światowych producentów: Oracal, Avery, Mactac. Pozwala to na pokrycie pełnej dostępności kolorystycznej, nawet dla specjalistycznych materiałów.

Drukowanie

Zadruk bezpośredni UV, jak i solventowy doskonale sprawdza się przy produkcji naklejek samoprzylepnych. Poszukujesz dostawcy reklam wizualnych? To jest to czego szukasz!

Gatunki folii samoprzylepnej

Zastosowanie:

Wszelkiego rodzaju  powierzchnie płaskie: Szyldy, tablice, bilboardy, płaskie powierzchnie na samochodach, szyby, witryny, tabliczki reklamowe.

Gwarancja: 3 lata
Zastosowanie:

Powierzchnie profilowane z niewielkimi przetłoczeniami, zaoblenia w samochodach, elementy nieforemne.

Gwarancja: 7 lata
Zastosowanie:

Powierzchnie z mocnymi przetłoczeniami, zmiana koloru samochodu, bardzo nieforemne kształty oklejenia.

Gwarancja: 10 lata

Ekologia

Nowoczesna technologia produkcji folii przy zachowaniu najwyższych norm ekologicznych. Folie są trwałe, jednocześnie w pełni nadające się do recyklowania!

Design

Pełna dowolność przy tworzeniu reklam wizualnych korzystając z folii. Stworzenie projektu według Twojego projektu!

Nowoczesne rozwiązania

Nowoczesna forma reklamy na folia samoprzylepnej pozwala wykorzystać dużo szersze powierzchnie reklamowe. Folia magnetyczna na samochody, folia samoprzylepna na podłogę, a może folia typu mesh na szyby?

Reklama wizualna

Dostosowanie rodzaju folii samoprzylepnej do modelu reklamowego. Kasetonowa, samochodowa, specjalistyczna, do zadruku, magnetyczna! Mamy je wszystkie!

folie samoprzylepne
Zamów z dostawą

U Nas zamówisz folie samoprzylepną wraz z usługą cięcia, zadruku czy też oklejenia!

Potrzebujesz naklejki? Projekt graficzny? Tutaj znajdziesz wszystko!

Wzorniki
Jednolite kolory
+ M
Kolorów zadruku

Opinie klientów

SUPER!! Folia samoprzylepna wycięta według projektu. Dobry klej i łatwy montaż naklejki! SERDECZNIE POLECAM!!

5/5

Wydruk w pełnym kolorze, doskonałej jakości! 

5/5

Transakcja przeprowadzona pomyślnie. Folia dostarczona wg. zamówienia :) 

5/5

Naklejki dostarczone. Bardzo łatwy montaż, wszystko ok! Polecam!

5/5

Zastosowanie folii Magnetycznych oraz
folii samoprzylepnych

Co to jest folia samoprzylepna?

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że folie samoprzylepne różnią się od siebie przede wszystkim kolorem oraz rodzajem wykończenia. W rzeczywistości różnic jest znacznie więcej. Wpływają one nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zastosowanie jakie ma konkretna folia samoprzylepna. Stosowanie folii niezgodnie z jej przeznaczeniem może skutkować nieprawidłową aplikacją na powierzchnię lub skróceniem czasu trwałości aplikacji. Dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór folii do poszczególnych zastosowań.

Folia samoprzylepna może być folią monomeryczną, polimeryczną lub wylewaną.

Folia samoprzylepna jest jednym z najważniejszych materiałów wykorzystywanych podczas tworzenia reklamy wizualnej. Olbrzymia różnorodność kolorów i stopnia przejrzystości, łatwość obróbki i możliwość stosowania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na świeżym powietrzu, w połączeniu z przystępną ceną sprawia, że stosowanie folii samoprzylepnej jest znacznie bardziej opłacalne, niż np. stosowanie trwałych farb i lakierów.

Przykładowe zastosowania folii samoprzylepnej

Bardzo atrakcyjne ceny wyrobów z tworzyw sztucznych sprawiły, że elementy dekoracyjne na folii samoprzylepnej spotykamy nie tylko w zastosowaniach przemysłowych. Właśnie z tego materiału wykonuje się popularne naklejki dla dzieci czy ozdobne szablony na ściany, jakie można znaleźć w niemal każdym supermarkecie.

Jednak najważniejszym odbiorcą folii samoprzylepnej jest branża promocji outdoorowej. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, łatwość i szybkość tworzenia nośników reklamy z jej użyciem. Folie samoprzylepne wykorzystuje się do tworzenia profesjonalnych, wielkoformatowych billboardów i kasetonów promocyjnych, ale także przy własnoręcznej produkcji tymczasowych szyldów i oznakowań.

Rodzaje folii samoprzylepnych

Podstawowym rodzajem folii samoprzylepnej, używanej chętnie przez twórców reklamy, jest folia monomeryczna. Tego typu folia sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz  pomieszczeń, przy czym trwałość wykonanych z niej elementów szacuje się na około 3 lata.

Folie monomeryczne sprawdzają się najlepiej na płaskich podłożach z PVC, blachy, dibondu i metaplexu. W praktyce bardzo często używa się ich do oklejania samochodów, witryn sklepów i lokali usługowych, a także mniejszych powierzchni, jak kasetony i litery przestrzenne.

Podobne właściwości wykazują samoprzylepne folie polimerowe, te jednak z reguły są droższe i, jak można się domyślić, trwalsze. Reklamy outdoorowe wykorzystujące ten typ folii mogą opierać się działaniu czynników atmosferycznych nawet przez okres 7 lat. Są też bardzo elastyczne, dlatego dają większe możliwości stosowania na powierzchniach przetłaczanych i nieregularnych.

Jeszcze większa plastyczność cechuje folie wylewane, te jednak stosuje się najrzadziej, ze względu na wysokie ceny i bardziej skomplikowany proces nakładania na powierzchnie. Tego typu folie stosuje się więc wyłącznie w wyspecjalizowanych zakładach, gdzie obróbce poddawane są powierzchnie profilowane, fałdowane czy z głębokimi przetłoczeniami.

Możliwości folii samoprzylepnych

Trwałość i elastyczność nie są jedynymi cechami, jakie warto brać pod uwagę przy wyborze folii samoprzylepnej. W asortymencie sklepu internetowego firmy Akces-Plexi znajdziemy bogaty wybór folii o dodatkowych właściwościach istotnych z punktu widzenia estetyki przyszłego nośnika reklamy.

Oprócz szerokich możliwości wyboru koloru folii, klient może też decydować o jej stopniu przejrzystości. Podczas gdy w witrynach butików sprawdzą się samoprzylepne folie transparentne, w salonach gier konieczne będzie użycie folii całkowicie uniemożliwiającej zaglądanie do środka. Chcąc uzyskać efekt szkła piaskowego lub mrożonego można sięgnąć po folię glass decor.

Do produkcji kasetonów podświetlanych od wewnątrz warto sięgnąć po samoprzylepną folię translucentną, natomiast gdy reklama nie będzie podświetlana za pomocą dodatkowego źródła energii, można rozważyć użycie np. folii odblaskowej lub fluorescencyjnej.

Ważnym wyznacznikiem użyteczności folii samoprzylepnej jest możliwość jej obróbki. Jeżeli folię zamierzamy poddać przycinaniu na ploterze lub zadrukowi na maszynie do sitodruku, musimy upewnić się, że dany materiał można traktować za pomocą wymienionych urządzeń.

Folie samoprzylepne w reklamie

Folie samoprzylepne są podstawowym produktem wykorzystywanym w celach promocyjnych. Ich dystrybucją zajmują się takie firmy, jak np. łódzki sklep Akces. Jako że reklama musi być odpowiedniej wielkości, aby być zauważona przez odbiorców, najczęściej w celach promocyjnych używa się folii samoprzylepnych wielkoformatowych. Ich zastosowanie jest ogromne. Na pewno każdy nieraz spotkał się z reklamami umieszczonymi na samochodach firmowych, których zadaniem jest promowanie własnego przedsiębiorstwa i marki. Tego rodzaju folie samoprzylepne są także chętnie umieszczane na pojazdach komunikacji miejskiej, np. na autobusach, tramwajach czy autokarach. Takie umiejscowienie reklamy powoduje, że trafia ona do dużej grupy potencjalnych klientów. Jej duże rozmiary pozwalają na swobodne zapoznanie się z jej treścią, a sama reklama jest dobrej jakości wizualnej. Zastosowanie folii samoprzylepnych w dużych formatach pozwala także na ubarwienie treści reklamowej dodatkowymi grafikami, co zwiększa jej atrakcyjność dla odbiorców.

Rodzaje folii samoprzylepnych reklamowych

Folie samoprzylepne umieszczane na zewnątrz budynków muszą być odpowiednio trwałe, aby nie odklejały się oraz nie niszczały pod wpływem wilgoci, promieni słonecznych oraz innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Muszą być także naklejone w odpowiedni sposób na gładkiej i właściwie przygotowanej do tego celu nawierzchni. W celach reklamowych najczęściej wykorzystuje się folie samoprzylepne monomeryczne, które nadają się zarówno do celów krótkookresowych (np. na billboardy), jak i długookresowych (na samochody firmowe, szyby itp). Drugim rodzajem folii samoprzylepnych jest trwalsza folia polimerowa, która może być użytkowana przez okres do nawet 7 lat. Najczęściej wykorzystuje się ją do obklejania pojazdów, tworzenia szyldów firmowych, czy umieszczania na tablicach reklamowych, które inwestor planuje wykorzystywać przez okres kilku lat. Najtrwalszym i zarazem najdroższym rodzajem folii samoprzylepnych są folie wylewane. Ich zaletą jest możliwość umieszczenia nawet na nieregularnych powierzchniach. Doskonale sprawdzają się więc do pokrycia całej powierzchni pojazdu, który posiada wgłębienia oraz nieregularny kształt.

 

Folia matowa naklejki drukowane na folii matowej wyglądają bardzo efektownie i są stosowane najczęściej tam gdzie występują różne źródła światła dzięki zastosowaniu folii matowej nie będzie występował oblicowanie dodatkowym atutem folii matowej do produkcji na do druku naklejek jest możliwość pisania Po matowej powierzchni. W zależności od miejsca aplikacji naklejek stosujemy również folią matową z szarym klejem najczęściej wykorzystujemy ją do przykrycia wcześniejszej grafiki w momencie kiedy zerwanie poprzedniej byłoby nieopłacalne lub niemożliwe.

 

Dostawa zamówienia do Ulaszewo!

Masz pytania? Napisz, a my pomożemy dopasować materiały do Twojego projektu!

Rodzaje folii reklamowych i ich zastosowanie:

Folie polimerowe

średnio i długookresowe. Mają zastosowanie wszędzie tam gdzie folia monomerowa, ale czas jej ekspozycji jest wydłużony. Folia polimerowa daje się delikatnie formować na lekko obłych powierzchniach.

Folie monomerowe (ekonomiczne)

- średnio i krótkookresowe. To folie do aplikacji na płaskie powierzchnie tj. blachę, płytę PCV, szkło, dibond i inne tablice reklamowe oraz szyldy informacyjne. Folie te wykorzystywane są również do oklejania samochodów ciężarowych, dostawczych i osobowych, ale tylko na powierzchniach nie posiadających przetłoczeń i zagłębień.

Folie One Way Vision

najczęściej stosowane do oklejania witryn sklepowych, okien aut oraz autobusów. Po zadrukowaniu i wyklejeniu szyby osoby wewnątrz pomieszczenia lub auta mają pełną widoczność, natomiast osoby, które znajdują się na zewnątrz widzą kolorowy zadruk. Można laminować ją laminatem płynnym.

Folie wylewane

stosujemy głównie do wykonywania reklam wyklejanych na powierzchniach nieregularnych. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju auta, pojazdy gdzie powierzchnie pod aplikację posiadają wgłębienia, wtłoczenia, zaokrąglenia, obłości itp. Używa się ich najczęściej do wykonania reklamy cało-powierzchniowej na pojeździe.

Laminaty z filtrem UV błysk lub mat

przedłużenie żywotności grafiki osiągamy poprzez laminowanie (folią z filtrem UV), dzięki czemu wydruk jest dodatkowo zabezpieczony przed blaknięciem kolorów i uszkodzeniami mechanicznymi.

Folie ploterowe

to kolorowe folie samoprzylepne przeznaczone do wycinania na ploterze. Znajdują zastosowanie w reklamie wizualnej, dekoracji wnętrz, oklejaniu pojazdów, stoisk targowych, namiotów, banerów reklamowych etc. Oferujemy profesjonalne i precyzyjne wycinanie z folii samoprzylepnej dowolnych kształtów, mogą to być litery (napisy), znaki graficzne, logotypy. Do przygotowanego wzoru możemy dodać lub ew. od razu na nią nakleić transfer, dzięki któremu całą grafikę można bez problemu przenieść na przygotowaną do naklejania powierzchnię.

Folie dekoracyjne

to folie, które nadają oknu nowego atrakcyjnego wyglądu. Są to na przykład folie imitujące efekt mrożonego lub piaskowanego szkła, folie kolorowe transparentne (witrażowe), lustra weneckie i inne. Folie nadają się idealnie do obróbki na ploterach tnących, dzięki czemu można wycinać z nich litery, cyfry, kształty. Samoprzylepna folia dekoracyjna bardzo często stosowana jest w biurowcach, centrach handlowych, gabinetach lekarskich, przychodniach i innych obiektach, gdzie wymagane jest podniesienie poziomu dyskrecji lub prestiżu poprzez delikatne i subtelne elementy na szybach lub całkowite ich zaklejenie.

Folie odblaskowe

powłoka folii odbija światło i daje bardzo intensywny efekt po zmierzchu. Znajdują zastosowanie przy produkcji znaków drogowych, oznakowań pojazdów specjalnych oraz tablic i szyldów reklamowych znajdujących się przy ulicach, zwiększając ich widoczność szczególnie po zmroku.

Folie adhezyjna

wykorzystywana jest w krótkoterminowych kampaniach reklamowych, wyprzedażach, promocjach, jako oznaczenia informacyjne na sprzętach AGD, RTV. Folia bez kleju jest wielokrotnego użytku i nie pozostawia śladów po odklejeniu. Co ważne adhezja działa z obu stron folii, a przy zadruku na ploterach solwentowych nawet po całkowitym pokryciu tuszem. Dlatego folię tę możemy „przyklejać” zadrukowaną stroną! To idealne rozwiązanie na szyby wystawowe i samochodowe.

Folie fotoluminescencyjne

to specjalne trójwarstwowe folie samoprzylepne posiadające efekt wtórnego świecenia, czyli charakteryzują się wyjątkową intensywnością świecenia po wyłączeniu światła. Stosuje się ją wszędzie tam, gdzie w wyniku braku dostaw prądu trzeba oznakować wyjścia awaryjne i niebezpieczne strefy. Wykorzystujemy ją do produkcji tabliczek informacyjnych i ostrzegawczych.

Naklejki magnetyczne

to zadrukowana folia samoprzylepna naklejona na specjalną warstwę magnetyczną. Przykleja się ją do samochodu dzięki sile przyciągania między folią magnetyczną a karoserią. Siła magnesu jest na tyle duża, że naklejce nie grozi odpadnięcie podczas nawet szybkiej jazdy. Montaż tej folii reklamowej trwa kilka sekund, a jej zdejmowanie jeszcze krócej! Naklejki można wykorzystywać wielokrotnie!

Naklejki podłogowe

to grafika reklamowa na folii samoprzylepnej laminowana specjalnym antypoślizgowym laminatem podłogowym. Zabezpieczenie grafiki specjalną folią gwarantuje trwałą i wytrzymałą ekspozycję. Naklejka może mieć dowolny kształt.

Folie translucentne

ich podstawową zaletą jest zdolność do rozpraszania światła, co czyni je niezastąpionym nośnikiem grafiki w reklamach podświetlanych.

Wzornik folii samoprzylepnej

U Nas zamówisz folie samoprzylepną wraz z usługą cięcia, zadruku czy też oklejenia!

Potrzebujesz naklejki? Projekt graficzny? Tutaj znajdziesz wszystko!

Przykładowy wzornik kolorystyczny
folii samoprzylepnej Oracal 641 Economy

Właściwości i zalety

Oracal 451

Oracal 551

Oracal 641 Economy Cal - folia ekonomiczna

Oracal 951

Oracal 8300

Oracal 8500

Oracal Glass Decoration

Oracal 970

Oracal 975

Jak zamówić folie samoprzylepną z dostawą do Ulaszewo?

Masz pytania? Napisz, a my pomożemy dopasować materiały do Twojego projektu!

Informacje ogólne:

Potrzebne narzędzia :

Krok 1 :

Oczyść powierzchnię szklaną starannie za pomocy dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia szyb. Następnie użyj *skrobaka do szyb na jeszcze mokrej powierzchni szklanej, w celu usunięcia najmniejszych zabrudzeń, takich jak piasek lub kurz. Na szybie nie mogą pozostać żadne zabrudzenia. Uwaga:Dostarczona żyletka ma bardzo ostrą krawędź, która została zabezpieczone do wysyłki paskiem papieru. Aby zapobiec zranieniu, należy bardzo ostrożnie wyjąć pasek papieru z ostrza.

Krok 2 :

Wszystkie folie okienne zabezpieczone są przezroczystą folią ochronną**. Najprostszym sposobem na usunięcie folii ochronnnej jest użycie dwóch pasków taśmy klejącej Przyklej taśmę z przodu i z tyłu arkusza folii. W przypadku małych folii wystarczy rozdzielić obie strony. W sytuacji większych folii potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Jedna osoba trzyma stabilnie arkusz folii, druga natomiast odkleja warstwę ochronną. UwagaW celu zapobiegnięciu się sklejenia folii prosimy systematycznie i obficie spryskiwać stronę pokrytą klejem wcześniej przygotowanym roztworem.

Krok 3 :

Spryskaj najpierw folię, a następnie oczyszczoną szybę przygotowanym roztworem płynu montażowego. Umieść folię na środku okna. Jeśli trudno folię przesunąć , na szybie jest zbyt mało płynu montażowego. Spryskaj okno jeszcze raz środkiem montażowym! Rozprowadź arkusz folii starannie na całej powierzchni szyby. Spryskaj stronę zewnętrzną folii płynem, co zapobiegnie zarysowaniu arkusza w trakcie wyciskania wody spod folii. Teraz należy równomiernie za pomocą rakla (stroną z gumową krawędzią) wyciskać płyn, aż do momentu, gdy pod folią nie będzie już żadnych pozostałości wody. Ostrożnie osusz brzegi folii** za pomocą ściereczki.

Krok 4 :

Pozostaw folię do wyschnięcia ok. 3 dni. Przez okres pierwszych tygodni, następujących po zamontowaniu folii, nie należy jej czyścić. Do czyszczenia powierzchni folii okiennych nie wolno używać narzędzi o twardych lub ostrych krawędziach ani ściereczek z mikrofibry. Do prawidłowego czyszczenia wystarczy zwykły papierowy ręcznik lub bawełniana ściereczka. Folie okienne można czyścić za pomocą standardowych środków do czyszczenia szyb. Istotne jest, aby wykorzystany środku nie zawierał składników kwasowych, które mogłyby uszkodzić folię.

Jak usunąć folię samoprzylepną?

Przesłanką do odklejenia takiej folii jest temperatura podłoża i otoczenia wynosząca co najmniej 20oC. Folie powinny być odklejone w rogu przy pomocy ostrego noża a następnie powoli odrywane pod kątem 45o. Proces odrywania może być istotnie usprawniony poprzez jednoczesne ogrzewanie powierzchni strumieniem gorącego powietrza. W tym celu zaleca się użycie suszarki do włosów (popularne opalarki nie są zalecane ze względu na zbyt wysoką temperaturę strumienia gorącego powietrza). W przypadku bardzo starych folii może dojść do pozostawienia resztek kleju na podłożu. Można je łatwo usunąć przy pomocy rozcieńczalnika do lakierów.